LGB1B030B
Stock Quantity: 56
SKU
LGB1B030B
LGB 30 Amp, 277V, Circuit Breaker, Siemens LGB1B030B, LGB 30A | aka: ITE LGB1B030B, ITE Siemens LGB1B030B, UPC: 887621219949
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens LGB1B030B, LGB 30 Amp, 277V, Circuit Breaker, LGB 30A | aka: ITE LGB1B030B, ITE Siemens LGB1B030B, UPC: 887621219949
  • 30 Amp, 277 Volts AC, 1 Pole
  • Load Side Lugs
  • #14 to #6 AWG Copper, #12 to #6 AWG Aluminum