HGB2B035B
Stock Quantity: 4
SKU
HGB2B035B
HGB 35 Amp, 480V, Circuit Breaker, Siemens HGB2B035B, HGB 35A | aka: ITE HGB2B035B, ITE Siemens HGB2B035B, UPC:
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens HGB2B035B, HGB 35 Amp, 480V, Circuit Breaker, HGB 35A | aka: ITE HGB2B035B, ITE Siemens HGB2B035B, UPC:
  • 35 Amp, 480 Volts AC, 2 Pole
  • High Interrupting Rating
  • Suitable for Reverse Feed Applications
  • Load Side Lugs
  • #14 to #6 AWG Copper, #12 to #6 AWG Aluminum