HGB2B025B
Stock Quantity: 6
SKU
HGB2B025B
HGB 25 Amp, 480V, Circuit Breaker, Siemens HGB2B025B, HGB 25A | aka: ITE HGB2B025B, ITE Siemens HGB2B025B, UPC:
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens HGB2B025B, LGB 25 Amp, 480V, Circuit Breaker, HGB 25A | aka: ITE HGB2B025B, ITE Siemens HGB2B025B, UPC:
  • 25 Amp, 480 Volts AC, 2 Pole
  • High Interrupting Rating
  • Suitable for Reverse Feed Applications
  • Load Side Lugs
  • #14 to #6 AWG Copper, #12 to #6 AWG Aluminum