NGG3B070L
Stock Quantity: 11
SKU
NGG3B070L
NGG 70 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens NGG3B070L, NGG 70A | aka: ITE NGG3B070L, ITE Siemens NGG3B070L, UPC: 783643413870
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens NGG3B070L, NGG 70 Amp, 600V, Circuit Breaker, NGG 70A | aka: ITE NGG3B070L, ITE Siemens NGG3B070L, UPC: 783643413870
  • Wire Size: #8 to 2/0 AWG (Aluminum), #8 to 1/0 AWG (Copper)
  • NGG, 70A, 600V AC, 3 Pole