NGG2B060L
Stock Quantity: 45
SKU
NGG2B060L
NGG 60 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens NGG2B060L, NGG 60A | aka: ITE NGG2B060L, ITE Siemens NGG2B060L, UPC: 783643413719
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens NGG2B060L, NGG 60 Amp, 600V, Circuit Breaker, NGG 60A | aka: ITE NGG2B060L, ITE Siemens NGG2B060L, UPC: 783643413719
  • Feed Thru Mounting
  • Frame Type: NGG
  • Dimensions: 2 Inches Wide x 5.4 Inches High x 2.9 Inches Deep
  • Wire Size: #8 to 2/0 AWG (Aluminum), #8 to 1/0 AWG (Copper)
  • NGG, 60A, 600V AC, 2 Pole