NGG2B020L
Stock Quantity: 4
SKU
NGG2B020L
NGG 20 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens NGG2B020L, NGG 20A | aka: ITE NGG2B020L, ITE Siemens NGG2B020L, UPC: 783643413641
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens NGG2B020L, NGG 20 Amp, 600V, Circuit Breaker, NGG 20A | aka: ITE NGG2B020L, ITE Siemens NGG2B020L, UPC: 783643413641
  • Feed Thru Mounting
  • Frame Type: NGG
  • Dimensions: 2 Inches Wide x 5.4 Inches High x 2.9 Inches Deep
  • Wire Size: #12 to #6 AWG (Aluminum), #14 to #6 AWG (Copper)
  • NGG, 20A, 600V AC, 2 Pole