NGB3B100B
Stock Quantity: 116
SKU
NGB3B100B
NGB 100 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens NGB3B100B, NGB 100A | aka: ITE NGB3B100B, ITE Siemens NGB3B100B, UPC: 783643414372
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens NGB3B100B, NGB 100 Amp, 600V, Circuit Breaker, NGB 100A | aka: ITE NGB3B100B, ITE Siemens NGB3B100B, UPC: 783643414372
  • Weight: 4lbs.
  • Wire Size: Lug Kit 3TA1EG10 (#14 AWG to 1/0 AWG Copper/Aluminum)
  • NGB, 100A, 600V AC, 3 Pole