NGB3B015B
Stock Quantity: 39
SKU
NGB3B015B
NGB 15 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens NGB3B015B, NGB 15A | aka: ITE NGB3B015B, ITE Siemens NGB3B015B, UPC: 783643414259
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens NGB3B015B, NGB 15 Amp, 600V, Circuit Breaker, NGB 15A | aka: ITE NGB3B015B, ITE Siemens NGB3B015B, UPC: 783643414259
  • Bolt On Mounting
  • Frame Type: NGB
  • Dimensions: 3 Inch Wide x 4.5 Inch High x 3.3 Inch Deep
  • Weight: 4lbs.
  • Wire Size: Lug Kit 3TA1EG10 (#14 AWG to 1/0 AWG Copper/Aluminum)
  • NGB, 15A, 600V AC, 3 Pole