NGB2B020B
Stock Quantity: 84
SKU
NGB2B020B
NGB 20 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens NGB2B020B, NGB 20A | aka: ITE NGB2B020B, ITE Siemens NGB2B020B, UPC: 783643414112
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens NGB2B020B, NGB 20 Amp, 600V, Circuit Breaker, NGB 20A | aka: ITE NGB2B020B, ITE Siemens NGB2B020B, UPC: 783643414112
  • Weight: 2.6lbs.
  • Wire Size: Lug Kit 3TA1EG10 (#14 AWG to 1/0 AWG Copper/Aluminum)
  • NGB, 20A, 600V AC, 2 Pole