NGB1B040B
Stock Quantity: 8
SKU
NGB1B040B
NGB 40 Amp, 277V, Circuit Breaker, Siemens NGB1B040B, NGB 40A | aka: ITE NGB1B040B, ITE Siemens NGB1B040B, UPC: 783643414006
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens NGB1B040B, NGB 40 Amp, 277V, Circuit Breaker, NGB 40A | aka: ITE NGB1B040B, ITE Siemens NGB1B040B, UPC: 783643414006
  • Weight: 1.6lbs.
  • Wire Size: Lug Kit 3TA1EG10 (#14 AWG to 1/0 AWG Copper/Aluminum)
  • NGB, 40A, 277V AC, 1 Pole