NGB1B030B
Stock Quantity: 202
SKU
NGB1B030B
NGB 30 Amp, 277V, Circuit Breaker, Siemens NGB1B030B, NGB 30A | aka: ITE NGB1B030B, ITE Siemens NGB1B030B, UPC: 783643413986
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens NGB1B030B, NGB 30 Amp, 277V, Circuit Breaker, NGB 30A | aka: ITE NGB1B030B, ITE Siemens NGB1B030B, UPC: 783643413986
  • Weight: 1.6lbs.
  • Wire Size: Lug Kit 3TA1EG10 (#14 AWG to 1/0 AWG Copper/Aluminum)
  • NGB, 30A, 277V AC, 1 Pole