LXD62B600
Stock Quantity: 9
SKU
LXD62B600
LXD 600 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens LXD62B600, LXD 600A | aka: ITE LXD62B600, ITE Siemens LXD62B600, UPC: 783643213739
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens LXD62B600, LXD 600 Amp, 600V, Circuit Breaker, LXD 600A | aka: ITE LXD62B600, ITE Siemens LXD62B600, UPC: 783643213739
  • Bolt On Mounting
  • Frame Type: LXD
  • Dimensions: 7.5 Inch Wide x 11 Inch High x 4 Inch Deep
  • Weight: 20lbs.
  • Wire Size: Lug Kit TA2J6600 (3/0 AWG to 600 Kcmil)
  • LXD, 600A, 600V AC, 2 Pole