LGG3B100L
Stock Quantity: 12
SKU
LGG3B100L
LGG 100 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens LGG3B100L, LGG 100A | aka: ITE LGG3B100L, ITE Siemens LGG3B100L, UPC: 887621279271
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens LGG3B100L, LGG 100 Amp, 600V, Circuit Breaker, LGG 100A | aka: ITE LGG3B100L, ITE Siemens LGG3B100L, UPC: 887621279271
  • Wire Size: #12 to #6 AWG (Aluminum), #14 to #6 AWG (Copper)
  • LGG, 100A, 600V AC, 3 Pole