LGG3B080L
Stock Quantity: 3
SKU
LGG3B080L
LGG 80 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens LGG3B080L, LGG 80A | aka: ITE LGG3B080L, ITE Siemens LGG3B080L, UPC: 887621279257
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens LGG3B080L, LGG 80 Amp, 600V, Circuit Breaker, LGG 80A | aka: ITE LGG3B080L, ITE Siemens LGG3B080L, UPC: 887621279257
  • Wire Size: #12 to #6 AWG (Aluminum), #14 to #6 AWG (Copper)
  • LGG, 80A, 600V AC, 3 Pole