LGG3B070L
Stock Quantity: 4
SKU
LGG3B070L
LGG 70 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens LGG3B070L, LGG 70A | aka: ITE LGG3B070L, ITE Siemens LGG3B070L, UPC: 887621279240
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens LGG3B070L, LGG 70 Amp, 600V, Circuit Breaker, LGG 70A | aka: ITE LGG3B070L, ITE Siemens LGG3B070L, UPC: 887621279240
  • Wire Size: #12 to #6 AWG (Aluminum), #14 to #6 AWG (Copper)
  • LGG, 70A, 600V AC, 3 Pole