LGG3B060L
Stock Quantity: 22
SKU
LGG3B060L
LGG 60 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens LGG3B060L, LGG 60A | aka: ITE LGG3B060L, ITE Siemens LGG3B060L, UPC: 887621279233
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens LGG3B060L, LGG 60 Amp, 600V, Circuit Breaker, LGG 60A | aka: ITE LGG3B060L, ITE Siemens LGG3B060L, UPC: 887621279233
  • Wire Size: #12 to #6 AWG (Aluminum), #14 to #6 AWG (Copper)
  • LGG, 60A, 600V AC, 3 Pole