LGG3B030L
Stock Quantity: 5
SKU
LGG3B030L
LGG 30 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens LGG3B030L, LGG 30A | aka: ITE LGG3B030L, ITE Siemens LGG3B030L, UPC: 887621279189
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens LGG3B030L, LGG 30 Amp, 600V, Circuit Breaker, LGG 30A | aka: ITE LGG3B030L, ITE Siemens LGG3B030L, UPC: 887621279189
  • Wire Size: #12 to #6 AWG (Aluminum), #14 to #6 AWG (Copper)
  • LGG, 30A, 600V AC, 3 Pole