LGG3B015L
Stock Quantity: 15
SKU
LGG3B015L
LGG 15 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens LGG3B015L, LGG 15A | aka: ITE LGG3B015L, ITE Siemens LGG3B015L, UPC: 887621279158
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens LGG3B015L, LGG 15 Amp, 600V, Circuit Breaker, LGG 15A | aka: ITE LGG3B015L, ITE Siemens LGG3B015L, UPC: 887621279158
  • Feed Thru Mounting
  • Frame Type: LGG
  • Dimensions: 3 Inches Wide x 5.4 Inches High x 2.9 Inches Deep
  • Wire Size: #12 to #6 AWG (Aluminum), #14 to #6 AWG (Copper)
  • LGG, 15A, 600V AC, 3 Pole