JXD23B300
Stock Quantity: 13
SKU
JXD23B300
JXD 300 Amp, 240V, Circuit Breaker, Siemens JXD23B300, JXD 300A | aka: ITE JXD23B300, ITE Siemens JXD23B300, UPC: 783643212954
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens JXD23B300, JXD 300 Amp, 240V, Circuit Breaker, JXD 300A | aka: ITE JXD23B300, ITE Siemens JXD23B300, UPC: 783643212954
  • Bolt On Mounting
  • Frame Type: JXD
  • Dimensions: 7.5 Inch Wide x 11 Inch High x 5.44 Inch Deep
  • Weight: 20lbs.
  • Wire Size: Lug Kit TA2J6500 (3/0 AWG to 500 Kcmil)
  • JXD, 300A, 240V AC, 3 Pole