JXD22B400
Stock Quantity: 12
SKU
JXD22B400
JXD 400 Amp, 240V, Circuit Breaker, Siemens JXD22B400, JXD 400A | aka: ITE JXD22B400, ITE Siemens JXD22B400, UPC: 783643212916
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens JXD22B400, JXD 400 Amp, 240V, Circuit Breaker, JXD 400A | aka: ITE JXD22B400, ITE Siemens JXD22B400, UPC: 783643212916
  • Bolt On Mounting
  • Frame Type: JXD
  • Dimensions: 7.5 Inch Wide x 11 Inch High x 5.44 Inch Deep
  • Weight: 20lbs.
  • Wire Size: Lug Kit TA2J6500 (3/0 AWG to 500 Kcmil)
  • JXD, 400A, 240V AC, 2 Pole