HJD63B300
Stock Quantity: 22
SKU
HJD63B300
HJD 300 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens HJD43B300, HJD 300A | aka: ITE HJD43B300, ITE Siemens HJD63B300, UPC: 783643213395
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens HJD63B300, HJD 300 Amp, 600V, Circuit Breaker, HJD 300A | aka: ITE HJD63B300, ITE Siemens HJD63B300, UPC: 783643213395
  • Bolt On Mounting
  • Frame Type: HJD
  • Dimensions: 7.5 Inch Wide x 11 Inch High x 5.44 Inch Deep
  • Weight: 20lbs.
  • Wire Size: Lug Kit TA2J6500 (3/0 AWG to 500 Kcmil)
  • HJD, 300A, 600V AC, 3 Pole