HHFD63B250
Stock Quantity: 12
SKU
HHFD63B250
HHFD 250 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens HHFD43B250, HHFD 250A | aka: ITE HHFD43B250, ITE Siemens HHFD63B250, UPC: 783643304321
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens HHFD63B250, HHFD 250 Amp, 600V, Circuit Breaker, HHFD 250A | aka: ITE HHFD63B250, ITE Siemens HHFD63B250, UPC: 783643304321
  • Weight: 10lbs.
  • Wire Size: Lug Kit TA1FD350A (#6 AWG to 350 Kcmil)
  • HHFD, 250A, 600V AC, 3 Pole