HGG3B060L
Stock Quantity: 1
SKU
HGG3B060L
HGG 60 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens HGG3B060L, HGG 60A | aka: ITE HGG3B060L, ITE Siemens HGG3B060L, UPC: 887621278786
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens HGG3B060L, HGG 60 Amp, 600V, Circuit Breaker, HGG 60A | aka: ITE HGG3B060L, ITE Siemens HGG3B060L, UPC: 887621278786
  • Wire Size: #12 to #6 AWG (Aluminum), #14 to #6 AWG (Copper)
  • HGG, 60A, 600V AC, 3 Pole