HFD63B175
Stock Quantity: 32
SKU
HFD63B175
HFD 175 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens HFD43B175, HFD 175A | aka: ITE HFD43B175, ITE Siemens HFD63B175, UPC: 783643211834
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens HFD63B175, HFD 175 Amp, 600V, Circuit Breaker, HFD 175A | aka: ITE HFD63B175, ITE Siemens HFD63B175, UPC: 783643211834
  • Weight: 10lbs.
  • Wire Size: Lug Kit TA1FD350A (#6 AWG to 350 Kcmil)
  • HFD, 175A, 600V AC, 3 Pole