HFD63B090
Stock Quantity: 3
SKU
HFD63B090
HFD 90 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens HFD43B090, HFD 90A | aka: ITE HFD43B090, ITE Siemens HFD63B090, UPC: 783643211780
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens HFD63B090, HFD 90 Amp, 600V, Circuit Breaker, HFD 90A | aka: ITE HFD63B090, ITE Siemens HFD63B090, UPC: 783643211780
  • Bolt On Mounting
  • Frame Type: HFD
  • Dimensions: 7.5 Inch Wide x 11 Inch High x 5.44 Inch Deep
  • Weight: 10lbs.
  • Wire Size: Lug Kit TA1FD350A (#6 AWG to 350 Kcmil)
  • HFD, 90A, 600V AC, 3 Pole