HED43B070
Stock Quantity: 62
SKU
HED43B070
HED 70 Amp, 480V, Circuit Breaker, Siemens HED43B070, HED 70A | aka: ITE HED43B070, ITE Siemens HED43B070, UPC: 783643210189
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens HED43B070, HED 70 Amp, 480V, Circuit Breaker, HED 70A | aka: ITE HED43B070, ITE Siemens HED43B070, UPC: 783643210189
  • Weight: 3.8lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • HED, 70A, 480V AC, 3 Pole