HED43B050
Stock Quantity: 49
SKU
HED43B050
HED 50 Amp, 480V, Circuit Breaker, Siemens HED43B050, HED 50A | aka: ITE HED43B050, ITE Siemens HED43B050, UPC: 783643210165
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens HED43B050, HED 50 Amp, 480V, Circuit Breaker, HED 50A | aka: ITE HED43B050, ITE Siemens HED43B050, UPC: 783643210165
  • Weight: 3.8lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • HED, 50A, 480V AC, 3 Pole