HED43B040
Stock Quantity: 46
SKU
HED43B040
HED 40 Amp, 480V, Circuit Breaker, Siemens HED43B040, HED 40A | aka: ITE HED43B040, ITE Siemens HED43B040, UPC: 783643210141
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens HED43B040, HED 40 Amp, 480V, Circuit Breaker, HED 40A | aka: ITE HED43B040, ITE Siemens HED43B040, UPC: 783643210141
  • Weight: 3.8lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • HED, 40A, 480V AC, 3 Pole