HED43B035
Stock Quantity: 13
SKU
HED43B035
HED 35 Amp, 480V, Circuit Breaker, Siemens HED43B035, HED 35A | aka: ITE HED43B035, ITE Siemens HED43B035, UPC: 783643210134
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens HED43B035, HED 35 Amp, 480V, Circuit Breaker, HED 35A | aka: ITE HED43B035, ITE Siemens HED43B035, UPC: 783643210134
  • Weight: 3.8lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • HED, 35A, 480V AC, 3 Pole