HED43B030
Stock Quantity: 56
SKU
HED43B030
HED 30 Amp, 480V, Circuit Breaker, Siemens HED43B030, HED 30A | aka: ITE HED43B030, ITE Siemens HED43B030, UPC: 783643210127
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens HED43B030, HED 30 Amp, 480V, Circuit Breaker, HED 30A | aka: ITE HED43B030, ITE Siemens HED43B030, UPC: 783643210127
  • Weight: 3.8lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • HED, 30A, 480V AC, 3 Pole