HED43B025
Stock Quantity: 16
SKU
HED43B025
HED 25 Amp, 480V, Circuit Breaker, Siemens HED43B025, HED 25A | aka: ITE HED43B025, ITE Siemens HED43B025, UPC: 783643210110
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens HED43B025, HED 25 Amp, 480V, Circuit Breaker, HED 25A | aka: ITE HED43B025, ITE Siemens HED43B025, UPC: 783643210110
  • Weight: 3.8lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • HED, 25A, 480V AC, 3 Pole