HED42B100
Stock Quantity: 5
SKU
HED42B100
HED 100 Amp, 480V, Circuit Breaker, Siemens HED42B100, HED 100A | aka: ITE HED42B100, ITE Siemens HED42B100, UPC: 783643210066
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens HED42B100, HED 100 Amp, 480V, Circuit Breaker, HED 100A | aka: ITE HED42B100, ITE Siemens HED42B100, UPC: 783643210066
  • Weight: 2.5lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • HED, 100A, 480V AC, 2 Pole