HED42B090
Stock Quantity: 8
SKU
HED42B090
HED 90 Amp, 480V, Circuit Breaker, Siemens HED42B090, HED 90A | aka: ITE HED42B090, ITE Siemens HED42B090, UPC: 783643210059
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens HED42B090, HED 90 Amp, 480V, Circuit Breaker, HED 90A | aka: ITE HED42B090, ITE Siemens HED42B090, UPC: 783643210059
  • Weight: 2.5lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • HED, 90A, 480V AC, 2 Pole