HED42B080
Stock Quantity: 5
SKU
HED42B080
HED 80 Amp, 480V, Circuit Breaker, Siemens HED42B080, HED 80A | aka: ITE HED42B080, ITE Siemens HED42B080, UPC: 783643210042
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens HED42B080, HED 80 Amp, 480V, Circuit Breaker, HED 80A | aka: ITE HED42B080, ITE Siemens HED42B080, UPC: 783643210042
  • Weight: 2.5lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • HED, 80A, 480V AC, 2 Pole