HED42B070
Stock Quantity: 8
SKU
HED42B070
HED 70 Amp, 480V, Circuit Breaker, Siemens HED42B070, HED 70A | aka: ITE HED42B070, ITE Siemens HED42B070, UPC: 783643210035
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens HED42B070, HED 70 Amp, 480V, Circuit Breaker, HED 70A | aka: ITE HED42B070, ITE Siemens HED42B070, UPC: 783643210035
  • Weight: 2.5lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • HED, 70A, 480V AC, 2 Pole