HED42B060
Stock Quantity: 21
SKU
HED42B060
HED 60 Amp, 480V, Circuit Breaker, Siemens HED42B060, HED 60A | aka: ITE HED42B060, ITE Siemens HED42B060, UPC: 783643210028
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens HED42B060, HED 60 Amp, 480V, Circuit Breaker, HED 60A | aka: ITE HED42B060, ITE Siemens HED42B060, UPC: 783643210028
  • Weight: 2.5lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • HED, 60A, 480V AC, 2 Pole