HED42B035
Stock Quantity: 6
SKU
HED42B035
HED 35 Amp, 480V, Circuit Breaker, Siemens HED42B035, HED 35A | aka: ITE HED42B035, ITE Siemens HED42B035, UPC: 783643209985
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens HED42B035, HED 35 Amp, 480V, Circuit Breaker, HED 35A | aka: ITE HED42B035, ITE Siemens HED42B035, UPC: 783643209985
  • Weight: 2.5lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • HED, 35A, 480V AC, 2 Pole