HED42B025
Stock Quantity: 4
SKU
HED42B025
HED 25 Amp, 480V, Circuit Breaker, Siemens HED42B025, HED 25A | aka: ITE HED42B025, ITE Siemens HED42B025, UPC: 783643209961
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens HED42B025, HED 25 Amp, 480V, Circuit Breaker, HED 25A | aka: ITE HED42B025, ITE Siemens HED42B025, UPC: 783643209961
  • Weight: 2.5lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • HED, 25A, 480V AC, 2 Pole