FXD63B225
Stock Quantity: 116
SKU
FXD63B225
FXD 225 Amp, 600V, Circuit Breaker Trip Unit, Siemens FXD63B225, FXD 225A | aka: ITE FXD63B225, ITE Siemens FXD63B225, UPC: 783643211285
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens FXD63B225, FXD 225 Amp, 600V, Circuit Breaker Trip Unit, FXD 225A | aka: ITE FXD63B225, ITE Siemens FXD63B225, UPC: 783643211285
  • Weight: 9lbs.
  • Wire Size: Lug Kit TA1FD350A (#6 AWG to 350 Kcmil)
  • FXD, 225A, 600V AC, 3 Pole