FXD63B150
Stock Quantity: 157
SKU
FXD63B150
FXD 150 Amp, 600V, Circuit Breaker Trip Unit, Siemens FXD63B150, FXD 150A | aka: ITE FXD63B150, ITE Siemens FXD63B150, UPC: 783643211254
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens FXD63B150, FXD 150 Amp, 600V, Circuit Breaker Trip Unit, FXD 150A | aka: ITE FXD63B150, ITE Siemens FXD63B150, UPC: 783643211254
  • Weight: 9lbs.
  • Wire Size: Lug Kit TA1FD350A (#6 AWG to 350 Kcmil)
  • FXD, 150A, 600V AC, 3 Pole