FXD63A150
Stock Quantity: 21
SKU
FXD63A150
FXD 150 Amp, 600V, Circuit Breaker Trip Unit, Siemens FXD63A150, FXD 150A | aka: ITE FXD63A150, ITE Siemens FXD63A150, UPC: 783643212275
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens FXD63A150, FXD 150 Amp, 600V, Circuit Breaker Trip Unit, FXD 150A | aka: ITE FXD63A150, ITE Siemens FXD63A150, UPC: 783643212275
  • Bolt On Mounting
  • Frame Type: FXD
  • Dimensions: 4.5 Inch Wide x 9.5 Inch High x 4 Inch Deep
  • Weight: 9lbs.
  • Wire Size: Lug Kit TA1FD350A (#6 AWG to 350 Kcmil)
  • FXD, 150A, 600V AC, 3 Pole