FXD62B175
Stock Quantity: 4
SKU
FXD62B175
FXD 175 Amp, 600V, Circuit Breaker Trip Unit, Siemens FXD62B175, FXD 175A | aka: ITE FXD62B175, ITE Siemens FXD62B175, UPC: 783643211155
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens FXD62B175, FXD 175 Amp, 600V, Circuit Breaker Trip Unit, FXD 175A | aka: ITE FXD62B175, ITE Siemens FXD62B175, UPC: 783643211155
  • Weight: 9lbs.
  • Wire Size: Lug Kit TA1FD350A (#6 AWG to 350 Kcmil)
  • FXD, 175A, 600V AC, 2 Pole