FXD62B150
Stock Quantity: 5
SKU
FXD62B150
FXD 150 Amp, 600V, Circuit Breaker Trip Unit, Siemens FXD62B150, FXD 150A | aka: ITE FXD62B150, ITE Siemens FXD62B150, UPC: 783643211148
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens FXD62B150, FXD 150 Amp, 600V, Circuit Breaker Trip Unit, FXD 150A | aka: ITE FXD62B150, ITE Siemens FXD62B150, UPC: 783643211148
  • Weight: 9lbs.
  • Wire Size: Lug Kit TA1FD350A (#6 AWG to 350 Kcmil)
  • FXD, 150A, 600V AC, 2 Pole