ED63B090
Stock Quantity: 29
SKU
ED63B090
ED 90 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens ED63B090, ED 90A | aka: ITE ED63B090, ITE Siemens ED63B090, UPC: 783643209770
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED63B090, ED 90 Amp, 600V, Circuit Breaker, ED 90A | aka: ITE ED63B090, ITE Siemens ED63B090, UPC: 783643209770
  • Weight: 3.8lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • ED, 90A, 600V AC, 3 Pole