ED63B035
Stock Quantity: 47
SKU
ED63B035
ED 35 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens ED63B035, ED 35A | aka: ITE ED63B035, ITE Siemens ED63B035, UPC: 783643209701
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED63B035, ED 35 Amp, 600V, Circuit Breaker, ED 35A | aka: ITE ED63B035, ITE Siemens ED63B035, UPC: 783643209701
  • Bolt On Mounting
  • Frame Type: ED
  • Dimensions: 3 Inch Wide x 6.35 Inch High x 3.92 Inch Deep
  • Weight: 3.8lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • ED, 35A, 600V AC, 3 Pole