ED63B030
Stock Quantity: 36
SKU
ED63B030
ED 30 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens ED63B030, ED 30A | aka: ITE ED63B030, ITE Siemens ED63B030, UPC: 783643209695
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED63B030, ED 30 Amp, 600V, Circuit Breaker, ED 30A | aka: ITE ED63B030, ITE Siemens ED63B030, UPC: 783643209695
  • Weight: 3.8lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • ED, 30A, 600V AC, 3 Pole