ED63B025
Stock Quantity: 22
SKU
ED63B025
ED 25 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens ED63B025, ED 25A | aka: ITE ED63B025, ITE Siemens ED63B025, UPC: 783643209688
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED63B025, ED 25 Amp, 600V, Circuit Breaker, ED 25A | aka: ITE ED63B025, ITE Siemens ED63B025, UPC: 783643209688
  • Weight: 3.8lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • ED, 25A, 600V AC, 3 Pole