ED63B020
Stock Quantity: 45
SKU
ED63B020
ED 20 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens ED63B020, ED 20A | aka: ITE ED63B020, ITE Siemens ED63B020, UPC: 783643209671
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED63B020, ED 20 Amp, 600V, Circuit Breaker, ED 20A | aka: ITE ED63B020, ITE Siemens ED63B020, UPC: 783643209671
  • Weight: 3.8lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • ED, 20A, 600V AC, 3 Pole