ED62B035
Stock Quantity: 1
SKU
ED62B035
ED 35 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens ED62B035, ED 35A | aka: ITE ED62B035, ITE Siemens ED62B035, UPC: 783643209558
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED62B035, ED 35 Amp, 600V, Circuit Breaker, ED 35A | aka: ITE ED62B035, ITE Siemens ED62B035, UPC: 783643209558
  • Weight: 2.5lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • ED, 35A, 600V AC, 2 Pole