ED62B015
Stock Quantity: 1
SKU
ED62B015
ED 15 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens ED62B015, ED 15A | aka: ITE ED62B015, ITE Siemens ED62B015, UPC: 783643209510
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED62B015, ED 15 Amp, 600V, Circuit Breaker, ED 15A | aka: ITE ED62B015, ITE Siemens ED62B015, UPC: 783643209510
  • Bolt On Mounting
  • Frame Type: ED
  • Dimensions: 2 Inch Wide x 6.35 Inch High x 3.92 Inch Deep
  • Weight: 2.5lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • ED, 15A, 600V AC, 2 Pole